İlimizde ‘Sivil Toplum Günleri’  Gerçekleştirildi
 
Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen, Kamu-STK, İş Birliği Projesi kapsamında, Eskişehir’de iki gün süren Sivil Toplum Günleri’nin açılış programı Tasigo Otel’de gerçekleştirildi.
 
Açılış programına; Sayın Valimiz Özdemir ÇAKACAK, Vali Yardımcısı İsmail SOYKAN, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ali GÖKAY, İl Sivil Toplumla İlişkileri  Müdür Vekili Nihat BAHAR, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve davetliler katıldı.
 
“Kamu - Sivil Toplum Kuruluşu (STK) İşbirliği Projesi” kapsamında düzenlenen “Sivil Toplum Günleri” Vali Özdemir ÇAKACAK’ın, açılış konuşmasıyla başladı.
 
 İl Sivil Toplumla İlişkiler  Müdür Vekili Nihat BAHAR, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ali GÖKAY’ın da konuşmalarının yer aldığı Sivil Toplum Günleri çeşitli etkinliklerle devam etti.
 
“Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilen “Kamu - STK İş Birliği Projesi” T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından yürütülüyor. Ulusal katkının 263 bin 350 avro olduğu, toplam bütçesi 2 milyon 633 bin 500 avro olan proje ile güçlü bir demokrasinin temel taşlarını oluşturan sivil toplum kuruluşları ile kamu çalışanları arasındaki iletişimin kuvvetlendirilmesi hedefleniyor.”
 
Türkiye’nin 20 pilot ilinde düzenlenmesi planlanan ve “Kamu - Sivil Toplum Kuruluşu (STK) İşbirliği Projesi” kapsamında 13’üncüsü ilimizde gerçekleştirilen Eskişehir, Afyonkarahisar, Kütahya, Bilecik illerinden kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. 2 bine yakın kamu ve sivil toplum temsilcisine ulaşılması hedeflenen projede çeşitli ülkelere yapılan ziyaretler kapsamında elde edilen bilgiler konunun uzmanları tarafından katılımcılarla paylaşıldı. Ayrıca toplantıda Kamu - Sivil Toplum Kuruluşu (STK) İşbirliği Projesi sorumlusu Hakkı ÇAMUR yapılan çalışmalar hakkında da detaylı bilgiler verdi.
 
Program iki gün süren faaliyetlerin ardından hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.