Türkiye Muharip Gaziler Derneği Eskişehir Şubesi ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Eskişehir Şubesi yönetim kurulu üyeleri Vali Çakacak’ı Ziyaret Etti.
 
         19 Eylül Gaziler Günü programı kapsamında, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı Ertuğrul Özkütük ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Eskişehir Şubesi Hacı Şahin ve beraberlerindeki heyet, Vali Özdemir Çakacak’ı makamında ziyaret etti.
 
         Nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çakacak, “Biz, bugün bu topraklar içerisinde özgürce yaşıyor ve şanlı bayrağımızı gönderde dalgalandırabiliyorsak, bu aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz sayesindedir. Aziz şehitlerimize, kahraman gazilerimize;  minnet borçluyuz, şükran borçluyuz!” dedi.
 
         Ziyaret esnasında duygularını ifade eden Vali Çakacak, “Bugün ‘19 Eylül Gaziler Günü’ ve hepinizin malumudur ki, bugün Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Sakarya Zaferi’nden sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından mareşallik rütbesi ve gazilik unvanı verildi. Bu itibarla, bu tarih gaziler günü olarak kutlanmaktadır” diye konuştu.
 
         Atalarımızın bu topraklara nasıl sahip çıktığını anlatan Vali Çakacak, Türk Milletinin şanlı tarihinden bahsederek konuşmasını şu şeklide sürdürdü:
 
         “Şanlı tarihimize baktığımızda vatanımızın muhafazası için, geleceğimiz için,  değerlerimiz için yüce milletimiz en kutsal varlığı olan canını feda etmekten hiçbir zaman çekinmemiştir. Söz konusu vatan olduğunda her şeyi bir kenara bırakıp, ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum inancıyla, o iradeyle her türlü zorlukların üstesinden gelmiş ve bizlere emanet edilen bu topraklara hep sahip çıkmıştır. Bizden önce atalarımız bu cennet vatana nasıl sahip çıktıysa, bugün de bizler, bize emanet edilen bu vatanı en iyi şekilde gelecek kuşaklara emanet edeceğiz. Ben, ‘19 Eylül Gaziler Günü’ vesilesiyle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi bir kez daha saygıyla yâd ediyor, Allah kimseyi vatansız bırakmasın diyorum.”
 
         Ziyareti kabulden dolayı Vali Çakacak’a teşekkür eden Türkiye Muharip Gaziler Derneği Eskişehir Şube Başkanı Ertuğrul Özkütük ise vatanın bütünlüğünün korunması, birlik ve beraberliğimizin bozulmaması için üzerlerine bir görev düşerse seve seve yapmaya hazır olduklarını söyledi.