Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında 28-29 Ocak 2019 tarihlerinde Eskişehir’de Yerel Düzeyde Kapasite Geliştirme Eğitimleri gerçekleştirildi.
 
     28-29 Ocak 2019 tarihlerinde Eskişehir İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünün ev sahipliğinde Divan Otelde, Kamu Kurumları ve Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Yerel Düzeyde Kapasite Geliştirme Eğitimleri düzenlendi.
        Eskişehir Yerel Düzeyde Kapasite Geliştirme Eğitimi, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdür V. Nihat BAHAR ’ın konuşmalarıyla başladı.
     Eğitimin ilk günü, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Ferhat YOLCU ’nun “İletişim Becerileri ve Kurumlar Arası İletişim” sunumu, Eskişehir İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü V. Nihat BAHAR ’ın “Dernekler Kanunu”, “Dernekler Yönetmeliği, “İç Denetim, Toplantı Yönetimi” ve “Genel Kurul Süreci” sunumlarıyla devam etti.
      İlk gün sonunda; katılımcılar tarafından gruplar oluşturuldu ve STK ve Kamunun zayıf ve güçlü yönlerinin analizleri yapıldı.
     Eğitimin ikinci günü, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Çiğdem AKBAŞ ’ın “Dernekler Bilgi Sistemi (DERBİS)” sunumu, Eskişehir Valiliği AB Dış İlişkiler Bürosu İl Planlama Uzmanı Yunus Emre TUZCU ’nun ”Proje Eğitimi, Amaçları ve Kuralları” ve Proje Uzmanı Hasan Bilal KARABAY ’ın “Proje Yardımı Veren Fonlar” sunumu, Eskişehir İl Sivil Toplumla İlişkiler Şefi Murat GÜLLÜ ‘nün “Proje Yardımları Yönergesi” ve” Proje Destek Sistemi (PRODES)” sunumları ile devam etti.
     Eğitimin ikinci gününün sonunda; Kamu-STK iş birliğinin güçlendirilmesine yönelik çözüm önerileri ve proje ortaklığı geliştirmesi konularında çalışmalar ile örnek proje hazırlama çalışmaları gerçekleştirildi.
    Kamu ve sivil toplumun çalışma dinamiklerini daha yakından tanıma fırsatı yakalayan katılımcılar, bölgelerine ilişkin güçlü iş birliği ve iletişim adına çıkardıkları yol haritalarını da paylaşma fırsatı yakaladı.